Стилі у RSS

Часто у своєму RSS рідері можна бачити різне форматування тексту/зображень у різних стрічках. Наприклад, у стрічках одних сайтів зустрічаються як дуже великі заголовки так і мінімальні, а у інших – всі одинакові. Або ще приклад, який наочно ілюстрований на наступному скріншоті:

Це скріншот стрічки “Української блогосфери” у Google Reader. Правда цікаво, як так Ярослав зробив, що і текст “обтікає” зображення з правого боку, і копірайт до самого зображення сірого кольору? Якщо відкрити відповідну публікацію у браузері, то саме таким і є форматування вказаних елементів (хіба що відступ тексту від фото треба поправити у рідері 🙂 ).

А ось інший приклад (скріншоти взяті зі стрічки сайта “Watcher” у тому ж Google Reader та та ж сама новина у браузері) у рідері:

… і у браузері на сайті:

Що ж ми бачимо? На сайті все виглядає гарно (“обтікання” тексту), а у стрічці – якось не “гламурно” 🙂

А секрет у тім, що рідери (і конкретно Google Reader) повністю “обрізає” атрибути “class” i “id” зі всіма їх значеннями. Більше того, навіть якби рідер не видаляв вказані атрибути – він всерівно не показав би таке ж форматування, бо він просто не знає де знаходиться файл стилів – формат фіда (а це XML) по замовчуванні не налаштований передавати адресу файла стилів. Згідно стандарту W3C для XML документів передбачено спеціальний файл XSL, що може містити як структуру так і стилі. У документі XSL можна прописати шлях до файлу стилів, або вказати конкретні властивості і їх значення прямо у документі.

Хоча можна піти простішим шляхом і додати одразу у фід тег, що міститиме посилання на файл стилів. Наприклад, додавши такий рядок одразу після <?xml version="1.0" ?>:


Єдина проблема тут: немає гарантії, що той чи інший рідер враховуватиме ваш файл стилів.

Тепер пояснення щодо ситуації з сайтами представленими вище у якості ілюстрації. Отож, на сайті “Українська блогосфера” використовуються вбудовані стилі (так звані inline styles). На відміну від атрибутів “class” i “id” Google Reader не видаляє вбудовані стилі. Скористатись вбудованими стилями дуже легко – достатньо додати атрибут “style” і бажане його значення. Наприклад, Ярослав Федорак (автор “Української блогосфери”) обтікання фотографій прописує так:

тут_йде_саме_зображення

А виправити “б’яку” у стрічці для “Watcher” (і для всіх блогів на WP у кого існує подібна проблема) досить просто: після вставляння зображення необхідно натиснути двічі кнопку “Enter”. Тобто потрібно зробити справжній абзац, щоб код зображення і наступний за ним текст розділяв один пустий рядок. І, звісно, ці маніпуляції потрібно проводити лише у html-редакторі. В даному випадку ефекту “обтікання” всерівно не буде. Зате текст, що йде після зображення, нормально починатиметься з нового рядка.

За підтримки:
Настирливе бажання перепродати машину? Онлайн автопродаж в Львові. Дорого продати автомобіль ALFA ROMEO.

Стилі у RSS

Фотограф Іван Святковський

Хамелеончики..

Хамелеончики..

Newer post