HTML5: орієнтація на мобільні пристрої


Заголовок допису, а саме – орієнтація середовища HTML5 на мобільні пристрої – це безумовний тренд 2011 року! Цьому явно сприяє величезне поширення смартфонів (а віднедавна і планшетів). Думаю, те яких обертів набрала ця тенденція у році теперішньому – це лише сходження до піку. Пік же настане десь ближче 2013 року і протримається довго. Це, якщо бажаєте, мій прогноз. 🙂

Що заставляє бути таким впевненим у сказаному? Безперечно це світовий досвід вже здійсненого. Приміром, у 2011 The Financial Times відмовилась від рідного для iOS додатку, що дозволяв зручно читати новини сайту на пристроях iPhone/iPad. Натомість, вони вирішили зосередитись на кросплатформеному HTML5 додатку. І ось результат: більше 700 тис. користувачів скористались веб додатком The Financial Times, що зробило його популярнішим за аналогічний додаток на Apple AppStore. Вражає, хіба ні? І перевага тут очевидна – один додаток покриває і iOS і Android пристрої!

Ще згадаю про практичні засоби реалізації. От зовсім недавно відбувся реліз jQuery Mobile – уніфікованої, базованої на HTML5 системи створення інтерфейсу для всіх популярних платформ мобільних пристроїв.
Є ще більш вражаючий за своїми можливостями open-source проект appMobi. appMobi це кросплатформений JavaScript міст, що дозволяє веб сайтам/веб додаткам отримати доступ до API пристроїв під керуванням iOs та Android.
Звісно, це не всі існуючі на даний момент засоби. Я просто виділив ці два як приклад.

Виникає питання: навіщо намагатись отримати доступ до часто платних (наприклад для iOS, ага) спеціалізованих програм для розробки додатків для тієї чи іншої мобільної платформи, коли те саме можна успішно зробити з допомогою HTML5? Більше того, таким чином можливо зробити всього один кросплатформений додаток!

Tags:
,
Ідіотизм окремо взятого банера

Ідіотизм окремо взятого банера

E-commerce плагін для WP – Jigoshop

E-commerce плагін для WP – Jigoshop

Newer post