Цифрова дзеркалка Olympus E-410

Olympus E-410 Моя нова мрія – ось ця дзеркалка! Хай і не аби який крутий і дорогий фотоапарат, та все ж.. по-перше, дзеркалка – професійна камера, по-друге, бюджетненько, як раз для любителя-початківця, тобто для мене! 🙂

Взагалі-то, я вже навіть замовив! Буде десь 3-4 червня. А наразі активно “осилюю” тематичну літературу, вчу теорію так би мовити 🙂 Практичні роботи і результати по них буду публікувати тут. Галерея обіцяє бути дуже великою, ще й тому, що фотки там будуть не тільки мої, а й Ксюшині – класно, коли у пари спільні захоплення!))

Гроші в інтернеті..

Гроші в інтернеті..

Логотипи

Логотипи

Newer post

There are 13 comments

 1. Sulamith Lusor

  будете професійним фотиком фоткати п”янки-буханки родичів? )))
  шуткую
  ну давай, дзеркалка – то вже замах на статус крутого фотографа. не підкачай!

 2. jin

  E-410 (як і більшість недорогих зеркалок, і навіть трохи дорогих) – зовсім не професійна, а так званий entry level – тобто початковий рівень… Але сама по собі моделька 410 є досить вдалою, і об’єктивчики в комплекті дуже непогані (ти ж купив дабл-кіт? хоча зуйки 14-54/2.8-3.5 чи 12-60/2.8-4SWD та 50-200/2.8-3.5SWD значно кращі), але я б не купив собі саме цю модель як першу камеру, оскільки стабілзатор який присутній у E-510 (за майже ті самі гроші) та її наступниці E-520 – справді ефективна і корисна штука.

 3. Psiho

  jin, все-таки я підтримую формулювання “не зовсім професійна” (на відміну від “зовсім не професійна” 🙂 ) – DSLR базового рівня.
  Так, у мене дабл кіт. Я взагалі спочатку прицінювався до Кенона. Але обставини за яких навіть додаткових 100 у.о. впливають (Е-510 теж приблизно настільки ж дорожчий) не залишали вибору.
  Е-410 мені подобається. Плюс купив штатив, куди ж без нього. Зараз придивляюсь до фільтрів. Єдиний мінус для Olympus’a це те, що карти CF i xD з холєри дорогі, microdrive знайти ду-у-уже важко. А інші формати камера не підтримує(

 4. jin

  Дослівно – consumer (споживацька), а от про E-1 та E-3 олімпус пише professional.

  Мені найбільше до вподоби формулювання “любительска” (купу знайомих вважають мою любительську камеру професійною, лише тому, що вона велика і чорна, і на ній надітий зовнішій спалах).

  Звісно, 100 безумовно умовних – на це таки гроші, але познімавши трохи із стабілізатором можу сказати, що мені таку різницю у ціні було б не шкода… І різниця між 700 і 800 – не така уже й велика. Але справа особиста, я можливо собі теж з часом Е-400/410/420 куплю (як другу камеру) – все таки вони дуже маленькі, легкі і красивенькі 🙂

  До фільтрів яких саме придивляєшся? Я на кітові об’єктиви UV (у якості захисного) не купував – мені було грошей шкода, C-PL для деяких сюжетів можу бути дуже корисним. Ще на цифрі може бути корисним сірий градієнтник (маю під 58-му різьбу, але зараз практично не використовую) та просто ND фільтр (не маю, але з часом куплю). Ну і на любителя – IR (093), але з ним без штатива не обійдешся.

  xD і справді дорогі, але використовувати їх (незважаючи на наявність слота у камері) я не рекомендую – вони ну дуже уже тормознуті, а от CF – чи не найдешевші із карточок, і досить швидкі (дуже швидкі дорожчі ніж “звичайні”, і сенсу на Е-410 не мають, осекільки не дадуть відчутного приросту продуктивності – обмежувати буде електроніка камери). Щось типу трансценда 133х 2ГБ обійдеться менше ніж у 100 грн. – що буває дешевше???

  Хороший штатив – це добре, але я собі так і не купив – штативи по 150-200 гривень – зазвчичай дуже “хлипленькі”, більш серйозні (до 500-700) – важкі (а отже будуть рідко використовуватись), а от купувати хороший (легкий і міцний карбоновий) – жаба давить, оскільки вони дуже дорогі. Та й є побоювання, що дружина вижене разом із штативом, коли дізнається про таку диру у сімейному бюджеті 🙁

  ти в курсі, що на олімпус можна ставити не лише “рідну” оптику? У мене пррекрасно працюють радянські світосильні Юпитери і Индустари (від Зенітів :)), японські ніккори (і їхні радянські “аналоги”) та японські зуйки (від плівкових олімпусів) та такумари (від пентаксів). Крім них люди ставлять і мінольніські, і кеноновські, і лейковські об’єктиви, і ще багато інших 😀

 5. Psiho

  Це цікаво! Про не рідну оптику я такого ще не знав.
  Штатив купив “хлипенький” (дуже влучно! 🙂 ), бо знімаю у вечірні часи. Навіть без такого ніяк.
  А щодо флеш-памяті, я помітив, що, наприклад, у SanDisk SD-карти дешевші ніж CF, а у Transcend навпаки. У KingSton напевно найдешевше все)))

 6. Psiho

  А от фільтр хочу один захисний UV, а другий пляризаційний. Знайшов у магазині набір – три фільтра – захисний+поляризаційний+спец. для осінніх пейзажів (це типу градієнтний, так?).
  IR (093) – це ти про інфрачервоний? Це взагалі мрія! 🙂

 7. jin

  так, я про інфрачервоний – але врахуй, що з них у сонячний день витримки будуть десятки секунд 🙂 і старі камери (E-500 та E-300) для такої зйомки годяться значно краще.

  “дешеві” набори по три фільтра категорично не рекомендую – там зазвичай або немає просвітлюючої плівочки, або вона однослойна, і “бліків” при викорисанні буде багатенько (а також на деяких сюжетах може значно зменшитись контрасність). краще уже без фільтра (захисного), а з часом прикупити собі хороший полярик (перед тим переконавшись, що він тобі справді потрібний)

 8. Psiho

  Так? Дякую, буду знати. Може й справді краще не вестись на дешеві варіанти. Той набір коштує під 400 грн., а один поляризаційний іншої фірми десь до 300 грн. Отже, у наборі щось дуже дешеве 🙂

  П.С. Підписку зладнав, нарешті…)

 9. jin

  хм… для такого набору – це дорого 🙂 зазвичай вони коштують дешевше, а нормальний полярик – так і буде коштувати (а на 67-му різьбу від $100) 🙁

 10. Psiho

  Факт твого засмучення наводить на думку, що тобі потрібні на 67-у? А мені на 58-у, вони певно дешевші.

Comments are closed.