Веб каркаси (web wireframes)

Використання веб каркасу (web wireframe (wikipedia)) є надзвичайно зручним при розробці проекту. Фактично, він є візуальним путівником, що демонструє структуру майбутнього сайту і зв’язки між його сторінками ще до процесу дизайну і оформлення. І це його місце у процесі розробки продиктоване не лише простотою візуалізаціїї при взаємодії із замовником, а й дозволяє економити на ймовірних витратах через переробку елементів готового дизайну. Або, простіше кажучи, принцип каркасування схожий із принципом "сім раз відміряй, перш ніж один раз відрізати". 🙂

У мережі можна знайти готові набори елементів для створення веб каркасу сайту. Загалом, це набори різноманітних кнопок, елементів прокрутки, текстових полів і т.д. Різниця лиш у ступені красивості вищезгаданих елементів (форма, колір). На мою думку, на ранньому етапі – етапі проектування – ступінь красивості не грає важливої ролі. У той же час, відверто "примітивні" на вигляд елементи (наприклад, наче їх щойно перемалювали з елементів інтерфейсу Windows 3.11) навряд чи викличе довіру до вас як до професійного дизайнера.

Інфтерфейс Windows 3.11 надто "древній", щоб ним надихатись

У мережі є готові рішення. Приміром, ось набір від UI дизайнера Janko: Sketching & Wireframing Kit. Це лише як один з прикладів. У мережі є багато різноманітних безкоштовних наборів. Я також раджу завітати на сайт Wireframes Magazine – регулярні новини від дизайнерів інтерфейсів, спеціалістів з інформаційної архітектури, а також корисні файли на тему.

Ще краще мати власний набір. Такий, щоб подобався саме вам і з яким зручно працювати, адже він створений вами. Своїм я наразі ділитись не буду. Навіть не просіть 🙂

Ще одна можливість ефективно скористатись технологією веб каркасування – сервіс iPlotz. Щодо можливостей, то промовистіше за будь-які слова вам скаже відео тур на сайті iPlotz. Якщо ж коротко, то даний он-лайн інструмент дозволяє створювати веб каркаси прямо у вебі, налаштовувати їх і динамічно з ними взаємодіяти. Плюс – можна надати посилання замовнику, щоб він сам все спробував і затвердив. Техніка наочності. Дуже ефективна. Сервіс загалом платний, але є безкоштовний тип акаунту, з допомогою якого ви можете зробити каркас для одного сайта (але не більше 5-ти пролінкованих сторінок).

За підтримки:
Интернет-магазин, в котором есть инструмент для строительства и ремонта ведущих мировых производителей.
Оригінальні гральні карти від Bigblindmedia

Оригінальні гральні карти від Bigblindmedia

Банероманія – сонячний травень!

Банероманія – сонячний травень!

Newer post

There is one comment

Comments are closed.