Створити банер у Flash. Клікабельність.

Варто почати з того, що оприділитись з якою версією вбудованої мови сценаріїв (ActionScript) ми будемо працювати. На сьогодні актуальні такі версії: ActionScript 2 i ActionScript 3. Вони дещо відрізняються одна від одної. Я неведу приклади для обидвох.

Тож, якщо ви використовуєте Flash версії CS та/або працюєте з ActionScript 2, то послідовність дій така:

 1. створіть новий шар (layer) на часовій панелі (timeline);
 2. намалюйте у новому шарі прямокутник, що повністю покриває робочу область банера і у полі прозорості (alpha) виставте значення 0% (тобто, повністю прозорий);
 3. активувавши дану фігуру (клацніть по ній, щоб активувати) натисніть “гарячу” клавішу F8, щоб конвертувати фігуру у символ (symbol);
 4. у діалоговому вікні конвертації фігури у символ виберіть тип кнопка (button);
 5. активуйте символ (впеніться, що він активований), далі клацніть правою кнопкою миші і виберіть Actions, у новому вікні вставте наступний код:
  on(release) { getURL("ваш_сайт", "_blank"); }

Для ActionScript 3:

 1. створіть новий шар (layer) на часовій панелі (timeline);
 2. намалюйте у новому шарі прямокутник, що повністю покриває робочу область банера і у полі прозорості (alpha) виставте значення 0% (тобто, повністю прозорий);
 3. активувавши дану фігуру (клацніть по ній, щоб аквтивувати) натисніть “гарячу” клавішу F8, щоб конвертувати фігуру у символ (symbol);
 4. у діалоговому вікні конвертації фігури у символ виберіть тип кліп (movie clip);
 5. активуйте символ і у полі “постійне ім’я” (instance name) напишіть link_button <- двічі клацніть по новоствореному символу, щоб увійти у режим його редагування, далі клацніть правою кнопкою миші на першій рамці (frame) і виберіть Actions, у новому вікні вставте наступний код:
  link_button.addEventListener(MouseEvent.CLICK,clickHandler);
  function clickHandler(event:MouseEvent):void{
  navigateToURL(new URLRequest("ваш_сайт"),"_blank");
  }

УВАГА! У Flash версії CS3 або CS4 вибір мови сценаріїв (ActionScript) відбувається при створенні нового документа. Тобто, можна створити документ із застосуванням AS2 або AS3. Змінити мову сценаріїв після створення ви вже не зможете. І, наприклад, документ створений для AS3 не працюватиме з кодом AS2 (постійно показуватиме попередження про помилку!).

Вам, ймовірно, буде корисною також ось така стаття: Як розмістити посилання на банері у Флеш.

Вам сподобалась ця стаття або ви маєте свої пропозиції, напишіть про це у коментарі! 😉

За підтримки:
Пластиковые окна от www.oknamaster.ru лучше, ведь это качество Рехау. Стильные и теплые, за ними уютно и спокойно!

Делаете ремонт? Сделайте также гидроизоляцию кровли дома, ведь это защита кровли от агрессивного воздействия воды и водно-солевых растворов.

Теги:
,
Фішинг проти клієнтів банку “Правекс”?

Фішинг проти клієнтів банку “Правекс”?

Новіший допис

There are 3 comments

 1. jarofed

  Стаття супер! Ніколи не доводилося працювати з AS3, але якщо мене не зраджують відчуття – скоро доведеться. То ти, виявляється, і з флешем працюєш! 🙂 Дуже цікаво читати про принципи роботи Action Script. Хоча, відверто кажучи, у другому коді я мало що зрозумів. У власних банерах використовую перший.

 2. Psiho

  Так, трішки працюю і з флешем)) Зараз тема малювання банерів дуже актуальна (і чого б це? 🙂 ), тому я продовжуватиму ділитись набутим досвідом у цій сфері. Наразі ж, публікую те найактуальніше, з чим стикаюсь сам.

Коментування вимкнено.