Еко… світ

Новомодна приставка “еко”. Це тренд? Це вже “попса”? 🙂 Думаю, що трохи вже “попса”. Проте, імхо, це з розряду тих речей, які не є поганими якщо їх стає більше у житті. Наприклад, вже десь 1,5 року активно користуюсь лише екологічною побутовою хімією. Класно, що такі засоби не “роз’їдають” очі від одного лише запаху (на противагу звичайної побут. хімії), та й взагалі ефективні і приємні у користуванні. Я, звісно, не хімік і точно знати не можу, але також приємно що я не загаджую навколишнє середовище крупнокаліберними фейрями і доместосами.

А ще вчора спробував Місвак замість традиційних зубної щітки та пасти. Відчуття класні, дійсно очищує ефективно. Якщо чесно, то очищує настільки ефективно, наскільки самому не ліниво почистити собі зуби. Тобто, це не супер засіб від одного доторку якого очищуються зуби і зникає карієс. Точно ні і не треба це так сприймати. Місвак не для лінивих. Щіткою і пастою зручніше і швидше, “зубною паличкою” довше і ефективніше.

Імхо, багато винаходів людства створені скоріше для зручності: щоб менше часу витрачати, щоб легше і доступніше, щоб дешевше і масовіше. Не для ефективності. Приміром, цегла і залізобетонні конструкції – для швидкості і легкості будівництва. Взагалі-то, повнотіла цегла вважається екологічною. Але хіба це “природні” засоби для будівництва житла? Природні це камінь або глина з соломою. Камінь на фундамент, а глину з соломою (саман) у якості стін. Все більше задумуюсь над таким варіантом і такими матеріалами будівництва будинку.


Як вам такі будинки?
Може у кого є досвід такого будівництва? Будь ласка, поділіться!

Теги:
,
Акція до Дня Незалежності – верстка та програмування безкоштовно!*

Акція до Дня Незалежності – верстка та програмування безкоштовно!*

Еко… світ

Дочці виповнився 1 рік!

Новіший допис

There are 9 comments

 1. Руслан

  Ага! Камінь!
  Один мій знайомий, виробляє якусь бруківку, чи що, розповідав, що приїхав до нього клієнт і першим ділом побіг з дозиметром до купи щебеню. Виявляється, серед двох найближчих до нас гранітних кар’єрів у одному граніт настільки насичений радоном, що годиться лише для відсипки залізничних колій.
  Ось тобі й еко-камінь…

  1. Віталій Кійко

   Граніт майже завжди радіоактивний. Така його природа.
   Проте з граніту не будують будинки. Максимум це оздоблення підвіконників, стільниць і підставки (для hi-fi систем, наприклад). Будинки будуть зі звичайного каменю, не знаю як він називається, але він буде рідоактивнйи хіба якщо його привезуть із зони відчуження навколо ЧАЕС 🙂

 2. Serjart

  В моєму розумінні “Еко”, це коли ти живеш в дерев’яному будинку десь на Алясці чи на півночі Росії.

  1. Віталій Кійко

   Та ні, можна досягнути “еко” значно ближче. Хоча краєвиди у вказаних тобою регіонах були б вище всяких похвал!

   1. Віталій Кійко

    Еко, чому ж ні) Просто на Алясці краєвиди все ж різноманітніші.
    Але так само можна згадати Тибет, Альпи…

    1. Akceptor

     Особисто мені в такому плані імпонує Норвегія і сусідні країни.

 3. Taras

  Екобудинки треба з нуля будувати і це не дешево…
  якщо ж робити пасивний будинок як в Європі, то грошей треба дуже багато+матеріали,які невідомо чи є в продажі в Україні.

  1. Віталій Кійко

   У мене є інша інформація з реальними прикладами. Наприклад, біля Тернополя минулого року збудовано двоповерховий (200 кв.м.) еко будинок. Застосовано дерев’яний каркас і сіно, цокольний поверх (гараж і підвал) є кам’яним. І на все пішло 160 тис. грн.
   Якщо будувати аналогічний з цегли+цемент, то вийде мінімум у двічі дорожче.

   Якраз еко будинки є дешевшими, ніж “традиційні”.

Коментування вимкнено.