У нашій країні знак водія-учня виглядає як велика чорна буква “У” (“Учень”) на білому трикутнику із червоним контуром. Таке маркування нам дісталось у спадок ще з радянських часів. До речі, у східної сусідки (Росії) використовують такий самий знак. А от у найближчої великої західної – Польщі – вже зовсім інший – велика чорна буква “L” (“Learner”) на синьому квадраті (деколи квадрат має білий контур).
Психологічну відмінність між знаком у вигляді трикутника (три гострі кути, “увага”) з червоним контуром (“увага”, “небезпечно”) і знаком у вигляді квадрата (чотири прямих кути, нейтральна форма) із синього кольору тлом (носить “інформаційний” характер) не можна не відмітити. Чому ж так?
Складається враження, що у нас до учнів на дорогах ставляться як до потенційно небезпечних суб’єктів дорожнього руху. Для багатьох водіїв-початківців наліпити такий знак на лобове і заднє скло автівки це щось таке ганебне. Скомпрометована система у школах навчання водінню – неякісна і безвідповідальна у широкому розумінні (абсолютно нічого немаю проти самих вчителів, в т.ч. ще й тому, що пам’ятаю свого вчителя водіння). Про ДАІ краще взагалі мовчати. Ще лиш згадаю про дороги.. ні про них не буду, тема вже “терта” знаки і розмітку. Другої частіше немає, а ніж навпаки. А знаки все частіше показуть в нікуди і ні про що – незрозумілі обмеження і заборони сприяють більшій аварійності, ніж запобігають їй.
Трохи відхилився від теми, “зачіпає за живе”, як кажуть..))
Так от, зовсім інша річ, коли бачиш автівку зі знаком інфрмаційного характеру (по зовнішньому вигляду і по суті). Також, впевнений, що новачку з таким знаком психологічно легше їздити. Він вже не вар’ят на дорозі, який помиляється на кожному метрі, а молодий водій, що лише в екстремальних ситуаціях може “дати маху” і то виключно за браком досвіду, а не знань. Знань – того що безумовно має мати водій-початківець. А для цього, все-таки, треба міняти всю систему навчання водінню, а вже потім сам знак “У”.