Щоб побудувати форму пошуку у WordPress знадобиться лише один тег get_search_form()
. Двигунець має наперед створену форму і відобразить її у темі виконавши вище наведений тег. Якщо ж ви хочете створити форму пошуку з власним форматуванням і, можливо, навіть з фільтрами, то вам знадобляться файли searchform.php та search.php. У першому файлі прийнято розміщувати код самої форми. Другий – контролює виведення пошукових результатів. По суті, search.php це такий же шаблон, як і page.php або archive.php, тільки для виведення результатів пошукових запитів.
Згідно внутрішньої ієрархії, двигунець спершу шукає файл searchform.php. Якщо такого не існує, то виводиться стандартна наперед створена форма. Власне, це означає, що присутність шаблона для пошукової форми є необов’язковою. Також, необов’язково і те, що у разі відсутності згаданого шаблона власну пошукову форму не можна ніде вписати. Ще й як можна! Зазвичай вона має такий вигляд (як приклад взято код із стандартної теми WordPress під назвою classic):
У тій же стандартній темі, приміром, дана форма вписана у файл sidebar.php. Також часто її вписують у header.php чи навіть footer.php. Отож, визначати місце її розташування варто лише за критерієм доцільності чи естетичності 🙂
Нам необхідно створити пошуковий фільтр, що складається з категорій блога. Ідея така: користувач пише пошуковий запит і вибирає категорію у якій потрібно здійснити пошук. Звісно ж, у інших категоріях, при цьому, двигунець не шукатиме.
Найголовніше, що нам необхідно, це створити випадаючий список із категорій блога. У цьому нам допоможе тег wp_dropdown_categories (). Цей тег має багато параметрів з якими ви можете ознайомитись у Кодексі WordPress. Одразу скажу, замість форми з одним фільтром ми створимо форму одразу із двома! Тому, код нашої форми виглядатиме ось так:
Опція show_option_all=Всі категорії
означає, що користувач зможе вибрати параметр “Всі категорії” таким чином здійснивши пошук у всіх категоріях даного випадаючого списку. Далі, опція exclude
дозволяє нам виключити певні категорії зі списку. Як видно з прикладу, з першого списку ми виключили категорії під номером 4, 5 і 6, а з другого – номери 1, 2 і 3. Таким чином, ми зможемо здійснити пошук, наприклад, у категорії 1 та категорії 4 або 5 або 6. Або ж одразу у трьох категоріях 1, 2 і 3 та категорії 5. І т.д.
Уявіть, які можливості відкриваються перед вами, якщо ви правильно організуєте дописи у категорії. Тобто, правильна продумана структура дозволяє застосовувати WordPress у якості повноцінної CMS! Наприклад, можна створити сайт рієлтерської компанії і легко сортувати пропозиції купівлі продажу нерухомості по різноманітним критеріям. 🙂
За підтримки:
Покупка недвижимости за рубежом. Узнайте цены на дома и квартиры в Чехии. Информация о готовом бизнесе в Чехии и каталог недвижимость в Чехии. Информация о инвестициях в жилую и коммерческую недвижимость Чехии.
Коментування вимкнено.
От ще б змусити по сторінкам так шукати.
Ти маєш на увазі фільтр пошуку по сторінках? Але для чого? Можна на одній сторінці проглянути все, що є.. там і пошуку не треба 🙂