То все таки Disqus чи IntenceDebate?


Зізнаюсь, це питання мене “мучить” вже давно. Обидві системи вже досить популярні у інтернеті. Вони є на багатьох сайтах і, знаєте, підкупляє те, що коли заходиш на новий сайт, а там раз – і ти вже типу залогінений у системі коментування і можеш вільно коментувати. Погодьтесь це зручно (мені – так, бо я не параноїк і мені всерівно яке там “всевидяче око” за мною слідкує і чи слідкує взагалі)!

Я от думаю, може у блозі причепити одну із систем? А яку тоді вибрати? Мій блог на WP, а WP і IntenceDebate фактично розробляє одна і та ж компанія. Це напевно додає якісь плюси у інтеграції. А може й ні, я ж не пробував. Може у кого є досвід, то підкажіть будь-ласка!
З іншого боку – мені особисто більше подобається (візуально) Disqus. З ним я навіть працював на кількох проектах, досить так нічого, зручна адмінка.

Ок, може розглянути конкретні і відомі мені плюси і мінуси обидвох систем? Спробуємо?

Ось плюси і мінуси Disqus:
+ Суб’єктивно для мене: симпатичніший вигляд.
+ Ця система популярніша, зустрічається на більшій к-сті сайтів та блогів.
– Ще не зустрічав локалізованого (на українській мові) варіанту.
– Унікальний вигляд коментарів налаштувати не вийде. Змінити якось вигляд взагалі проблематично або неможливо.
– Є тільки “лайки”, а от “замінусувати” поканий комент не можливо

Ось плюси і мінуси IntenceDebate:
+ Сам процес коментування, розміщення полів, коментування анонімусом – все інтуїтивніше і зрозуміліше.
+ Можна плюсувати і мінусувати коментарі 🙂
+ Гарно інтегрується з WordPress, вигляд можна налаштувати змінивши стилі
– Великий і жирний: коментарі завантажуються скриптом, у коді їх тексту немає і тому пошуковик їх не проіндексує (наскільки мені відомо)
– Всерівно є глюки, можуть пропадати коментарі (судячи з відгуків).. але й Disqus цей пункт стосується.

А ще мене напрягає, що всі мої коментарі будуть зберігатись хто знає де, на якихось далеких серверах. А якщо все це накриється (ага, ось тут я параною..)??

Поки я не наважуюсь ставити жодну систему. Поки що, ідеальним для мене є рідний функціонал двигунця плюс можливість зробити цікавий дизайн самих коментарів, тредів, коду у них і т.д.

Народження донечки!

Народження донечки!

Рок: Golden Earring – Going to the run

Рок: Golden Earring – Going to the run

Newer post

There are 14 comments

 1. Serjart

  Disqus – бо він досить часто зустрічається на україномовних блогах, а IntenceDebate мені здається тільки один раз попався на очі.

 2. Юрко Блогер

  Відаю свій голос за Disqus – так як 1) ще ні разу не зникло жодного коментаря, 2) легко додати до будь якої CMS, що не мало важливо коли доведеться змінити платформу з WP у користь іншої, 3) з 100% блогів мені 75% дали змогу коментувати саме в Disqus, а це вже як на мене показник який і розставив особисто для мене плюси та мінуси.

  1. Віталій Кійко

   Єдине що ще мене хвилює – а якщо я захочу повернутись до функціоналу двигунця, то коментарі зроблені у діскас чи інтенседебате зникнуть, вірно? Здається що таки так. Це зле 🙁

 3. G3D

  Я достатньо давно користуюся Intense Debate (ще з тестових релізів) і не жалкую. Класно інтегрується, є свій магазин додатків, українська локалізація, синхронізація коментарів (якщо ти вимкнеш його, ти зможеш бачити старі коментарі (поправте, якщо помиляюся))., ну і ще багато чого. З Дискусом працював на кількох проектах, теж доволі непогана штука, але я там не можу коментувати зі свого ніку, якась падла вже використовує, тож нелюбов Disqus в мене мабуть більш особистісна)

  1. Віталій Кійко

   Хтось використовує точно твій нік? Вав, ото дійсно западло…

   Після вимкнення інтенседебате нові коментарі залишаться? Треба погуглити чи це дійсно так. Це було б плюсом!

 4. Heckfy

  “Єдине що ще мене хвилює – а якщо я захочу повернутись до функціоналу двигунця, то коментарі зроблені у діскас чи інтенседебате зникнуть, вірно? Здається що таки так. Це зле :(“

  Абсолютно згоден!
  Фактично, використовуючи сабжі, передаємо коментарі та мейли у власність відповідних контор.

  Плюс перелічені в дописі мінуси = ну їх в пень!

  Краще лишатися незалежним і самому визначати як виглядають коментарі, бекапити їх, згодвувати гуглеботові (перевіряв раніше – дають притік відвідувачів, особливо по вузькоспецифічних НЧ запитах якщо, відповідно, в коментарях вони згадуються.

  Ну і, крім того, можна, покопирсавшися в базах WP, висмоктати мейли і використати для запрошення у розсилку.
  Жоден з сабжів, по моєму, цього не дають. Відповідно, користуючись ними – працюємо «на дядю».

  1. Віталій Кійко

   От-от.. І найбільше у рідному функціоналі двигунця мені подобається те, що я сам можу налаштувати вигляд коментарів. Тому так – це вагомий фактор для мене!

   1. G3D

    Якщо мені не зраджує пам’ять, із IntenseDebate можна використовувати Custom CSS, тож налаштовуй вигляд коментарів на свій смак, як заманеться.

 5. Andr1y

  Ніколи не користувався Intense Debate. Disqus встановив коли створював сайт на власному двигунці, що не мав системи коментарів. Згодом перейшов на WordPress, але систему коментування залишив стару.
  + У Діскусі, хоч не повнюстю, але українська локалізація є.
  + При використанні плагіну для WP всі коментарі також зберігають у локальній базі даних.
  + Гугл недавно офіційно почав індексувати весь динамічний контент, а отже, і коментарі від Діскуса.
  -Вивести посилання на останні коментарі можна тільки Javascript віджетом від Діскуса. Навіть при наявності плагіну WP не здатен сформувати коректне посиланяня на конкретний діскус коментар.

  1. Octavian

   Плюсую. Сам ставив діскус, а потім зніс його через тиждень – нічого не втратилось. Ставив через плагін.

  1. Віталій Кійко

   Стандартна в принципі влаштовує, от тільки хотілося б, наприклад, авторизацію по екаунту у соц. мережі. Може для когось такий варіант зручніший. Ще хочу можливість плюсувати і мінусувати коментарі, хоча для цього блога це, звісно, не доцільно. Але на інших проектах пригодилось би. Ще мені подобається деяка соціальність в тому таки діскас – коли для зареєстрованого користувача можна переглянути всі коментарі залишені у цій системі навіть на інших сайтах. Це також такий собі захист від троля.
   Мене цікавили думки людей, що мали досвід користування тієї чи іншою системою чи навіть обома.

   Загалом, я вже напевне вирішив – у цьому блозі залишиться система коментування двигунця (з деякими покращеннями).

Comments are closed.