Стилі (Styles) у Photoshop

Раніше, в коментарях до одного з повідомлень я обіцяв розповісти про стилі (styles) у програмі Photoshop більше. Сьогодні час виконувати обіцянки.

Photoshop Layer Styles (стилі шарів) – ефективний інструмент підвищення продуктивності дизайнерської роботи. Вони являють собою готові графічні ефекти. Застосовувати – простіше простого. Зараз я розповім детально, як це зробити.

Завантажуємо стилі

Відкрийте вікно Стилі на робочому столі програми Photoshop: меню Window -> Layers, або швидка клавіша F7.

styles_window

Далі клацніть на трикутник у верхньому правому кутку і виберіть команду Load styles… у контекстному вікні, що з’явилось.

styles_load

Виберіть потрібний файл з розширенням .ASL та клацніть Load. Якщо все зроблено вірно, то піктограми доданих стилів з’являться у відповідному вікні.

Як вони працюють?

Нам необхідно створити новий документ (File -> New…). Наприклад, розміром 200х200. У новоствореному документі є всього лиш один шар, під назвою Background і воно захищене від змін. Тобто, базовий шар редактувати неможливо. Звичайно, захист можна завжди зняти, але, імхо, зручніше, коли базовий шар, наче грунт майбутньої картини, залишається білим. 🙂

Тепер треба створити ще один шар (Layer -> New -> Layer… або швидкі клавіші Shift+Ctrl+N). Автоматично він матиме назву Layer 1. Назва для нас ролі не грає, тому хай буде так. Далі необхідно застосувати потрібний стиль до нашого новоствореного шару Layer 1. Для цього двічі клацніть по піктограмі обраного стилю. Якщо все зробено вірно, то під назвою нашого шару буде виднітись список ефектів, що до нього застосовано:

layer_effect

Залишилось лише зробити заливку для шару Layer 1 (Edit -> Fill…). У вікні, що з’явилось у полі Use можна вибрати будь-який колір – чи перший активний (Foreground) чи другий (Background) чи любий на вибір (Color…) і натиснути ОК. Все, стиль застосовано для всього шару!

Не хочу для всього шару. Хочу одну кнопку!

Жодних проблем, треба кнопку – зробимо кнопку! Давайте повторимо деякі вищенаведені дії. Для початку створимо новий шар. Якщо ви ще не встигли закрити документ, то, підозрюю, що цього разу він називатиметься Layer 2. Створили? Чудово!

Тепер застосуємо потрібний стиль для шару Layer 2. І знову під ним з’явився список застосованих ефектів. У першому випадку я застосовував стиль Red Gloss, тому тепер візьму контрастний першому Green Gloss.

Далі скористаємось інструментом Reсtangle Tool (швидкий виклик – клавіша U). З його допомогою можна малювати векторні примітиви або криві. Виберемо Прямокутник із заокругленими кутами Rounded Reсtangle Tool і намалюємо його:

layer_restang

З допомогою інструмента Path Selection Tool (клавіша А) вибиремо нашу нову фігуру і клацнемо правою клавішею мишки по ній. У контекстному меню виберемо команду Fill path… і зробимо заливку (тут теж колір значення немає):

layer_fill_path

Ну от і все, наша кнопка стильна :), залишилось лиш додати назву і інше оформлення за бажанням (до речі, до тексту можна застосовувати стилі таким же чином, як і для шару). Головне на сьогодні, що ми навчились застосовувати стилі!

Ви можете завантажити файл .psd з уроком – [download#21#size]. Потрібна версія: Photoshop CS. У прикладі застосовувались Web 2.0 стилі (завантажити: [download#3#size]).

Чи корисна для вас ця стаття? Бажаєте дізнатись про інші секрети роботи з програмою Photoshop?

Теги:
,
Календарик. Грудень.

Календарик. Грудень.

Арт від Pierre Vanni

Арт від Pierre Vanni

Новіший допис

There are 4 comments

  1. podarok

    Я таке роблю в ілюстраторі… Хоча готові стилі іноді пришвидшують роботу

  2. podarok

    Слухай… Твої скріншоти… В мене звичайно безліміт, але скріни не повинні важити
    44336 + 47412 + 52629 + 88873 + 48632
    Кожен з цих скрінів може важити по 4-10К

    http://my.ukrweb.info/node/126

  3. Psiho

    podarok, ти правий, я “завтикав” цей момент((
    Але також мушу не погодитись з твоєю статтею (по лінку) – оті всі Save For Web і png-8 – там же кольори ніякі. Там їх реально мало!! Найоптимальнішим вважаю просто-напросто вибрати Save As… а потім формат .gif. От тільки у діалоговому вікні у полі Forced вибирати не Web, a Primaries і ті самі 256 кольорів (імхо, так якісніші градієнти будуть). Таким чином, я вибірково спробував на одному з представлених тут зображень: втрата якості вцілому, на око, 20%, а зменшення ваги зображення на 50%!! Кажу ш, як на мене, то такий варіант найоптимальніший

  4. podarok

    в png також є noise та diffusion для градієнтів, але стискування для скріншотів краше. Не віриш? – перевір

Коментування вимкнено.