Хитрий маркетинг

У жовтні 2007 група, пам’ятаю, група Radiohead продавала свій останній альбом через спеціально створений сайт. Цей альбом можна було придбати тільки в інтернеті і тільки на цьому сайті. Але фішка у тому, що покупець сам визначав ціну, яку він готовий заплатити за улюблену музику. Хочеш – плати один цент, а хочеш, то взагалі безкоштовно скачуй! А прикол у тому, що хлопаки за 2 дні заробили тоді 10 млн. доларів. Тобто, хоч покупці легально мали можливість скачати безкоштовно контент, та все ж платили. І в середньому по 8,93 $ за платівку!

Акція сподобалась багатьом компаніям і кожна хотіла внести щось своє і використати для себе. Так, поп-журнал ‘Paste’ оголошував підписку з вільною ціною – тобто принцип той самий – покупець платить стільки, скільки вважає достатнім.

поп-журнал ‘Paste’

Правда, дяді з журналу зхитрили. Хай за один бакс, але кількість читачів збільшиться, а, відповідно, тираж і ціна рекламної полоси. Цей журнал і так годується з реклами, тому такий хід тільки на руку))) (новина вже трохи стара, ось лінк)

І ось ми плавно підійшли до найцікавішої новини. Очевидно, ідея “плати скільки хочеш” не дає спокою бізнес-дядям і тьотям. І вони явно продвигають і розширюють її, додаючи щось нове. Так, у Лондоні відкрився ресторан Zebrano, у якому з 9 липня діятиме правило: кожної середи відвідувачам чек не виписуватиметься. Натомість, клієнтам пропонуватимуть заплатити стільки, скільки він сам вважає за потрібне. Власник впевнений у своїй ідеї, атакож у тому, що відвідувачі платитимуть по справедливості за смачну їжу.

Можливо, ідея спарвді приживеться. Адже ресторан знаходиться у фешенебельному районі Лондона і розрахований на заможнішу категорію відвідувачів. Ймовірно, спочатку клієнтам буде дивно платити без чеку. Проте, ще ймовірніше, що заможний відвідувач, відчуваючи ніяковість у можливості заплатити менше, навпаки, оплатить зверх реальної суми. Цікавий хід, правда? 🙂

Майже відпустка

Майже відпустка

Де кладуть асфальт у дощ?

Де кладуть асфальт у дощ?

Новіший допис